2021. október 17., vasárnap

Elesettek Emlékhelye: Huang Jin (黃瑾)

 



A mai nappal egy új kategória nyílik meg a blogon: az Elesettek Emlékhelye. Pár hónappal ezelőtt közétettem egy posztot, ami után reméltem, hogy kapok pár üzenetet, és veteránok visszaemlékezéseit oszthatom majd meg veletek. Ebben a kategóriában azoknak az elesett NRA-s katonáknak lesz egy virtuális emlékhelye, akik a hosszantartó háborúban életüket vesztették, ám a nevüket és történetüket a családjukon kívül a szélesebb publikum nem ismeri.
Egy hongkongi olvasónktól kaptunk üzenetet aki a Hakka népcsoport leszármazottja, így dédnagyapja testvérének állítunk emléket.

Huang Jin (黃瑾) aki a Kuangtung tartománybeli Heyuan város Heping megyéjének YangMing falujából jött (ahogyan a 19RA jórésze is) a 19RA századparancsnoka volt, és az 1932-es Január 28-i incidensben (Shanghai 1. Ostroma, a Shanghaiban élő japánok addig provokálták a kínaiakat a Mandzsúria megszállása miatt tartott tüntetéseken, amíg a kezdeti ökölharcok majd pár japán meglincselése után fegyveres harcok nem törtek ki a két fél között) vesztette életét.



A kínai 19RA katonái védekező pozícióban egy úttorlasznál



Kínai katonai rendőrség a városi harcokban

Kiegészítés:
1. A városok a megyékből, a megyék pedig néhány faluból állnak össze a kínaiaknál!
2. A Hakka népcsoport a Han kínai népcsoporthoz tartozik, nyelvük a Hakka, az ezt jelölő karakterek (客家) pedig azt jelentik: "vendég családok". Más Han Kínai alcsoportoktól eltérően, a Hakkák nem a földrajzi helyük alapján kapták az elnevezésüket (lásd egy tartomány, megye vagy város), hanem a megőrzött kultúrális hagyományaik és a mai is beszélt Hakka nyelv alapján.


A 19RA emlékoszlopa, YangMingben



From this day, I'll open a new category on the blog: the Shrine of the Fallen. Few months ago I've wrote a post, and begin to hope that I will get a few messages, and I can share the stories of ROC veterans with you. The Shrine of the Fallen will be a virtual mausoleum of those NRA soldiers who gave their lives in this long lasting war, but their names and stories are only known for their families, not the readers. 
We got a message from one of our reader from HongKong who is a descendant of the Hakka people, now we will share the name of his great-grandfathers brother here.

Huang Jin (黃瑾), who came from YangMing town(陽明鎮)/Heping county(和平縣)/ Heyuan city (河源市)/Guangdong province(廣東省) (like the most members of the 19th Route Army came from YangMing Town), was the company commander in the 19th Route Army, and gave his life in the January 28th Incident in 1932 (1st Siege of Shanghai. The japanese living in Shanghai provoked the chinese who held protests due to the invasion of Manchuria, and after fist-fighting and lynching a few japanese, firefights broke out throughout the city).

Addition:
1. Cities are formed by counties and counties are formed by a few town in China!
2. The Hakka (Chinese: 客家), sometimes Hakka Han, are a Han Chinese subgroup. Their language is called Hakka, and Chinese characters for Hakka (客家) literally mean "guest families". Unlike other Han Chinese subgroups, the Hakkas are not named after a geographical region, e.g. a province, county or city, in China. Modern day Hakka are generally identified by both full Hakka and by different degrees of Hakka ancestry and usually speak the Hakka language.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Kínai katona MP18 géppisztollyal

  HUN: Kínai katona a Tsingtaoban gyártott MP18 géppisztollyal és a 2x2-es osztású tártáskákkal. Ezekről bővebben már az alábbi cikkben olva...